Mezinárodní basketbalový turnaj žen 2017

Ve dnech  26. – 28. května 2017 se koná v Karlových Varech Mezinárodní basketbalový turnaj  žen. Součástí tohoto sportovního svátku jsou i doprovodné akce, jako např. turnaj dívčích basketbalových týmů základních škol pod vlajkami soupeřících států.

Naše škola si vylosovala zastoupení Číny. Na tento turnaj se pečlivě připravovali nejen hráčky naší školy, ale i fanoušci z řad žáků a učitelů. Děti si v hodinách výtvarné výchovy a praktických činností vyrobily tradiční kloboučky, vyzbrojily se transparenty a vlaječkami s čínskými symboly a znaky a v úterý 23.5. vyrazily do sportovní haly LOKOMOTIVA, kde probíhaly zápasy v basketbalu. Atmosféra zápasů byla naprosto dokonalá a ještě více o to zajímavější, že jediný z našich vítězných zápasů nad ZŠ Konečnou (Lotyšskem) pískaly naše hráčky české reprezentace.

Ve čtvrtek 25.5. jsme ve škole přivítali hráčky a trenéry čínského basketbalového týmu a společně s nimi si zahráli basketbal. Nechybělo ani společné foto a předání tradičních talismanů.