Akademie devátých ročníků 2019

Každoročně patří závěr školního roku akademii devátých ročníků. Ta letošní se uskutečnila v úterý 18. června 2019. Bylo krásné,  téměř již letní odpoledne, když jsme se sešli před třetí hodinou před Lidovým domem ve Staré Roli, abychom připravili a na místě doladili poslední úpravy na premiéru. Každý z členů týmu měl přidělené úkoly a na jevišti probíhaly nezbytné prostorové zkoušky a testování mikrofonů. Ty nás sice chvíli pozlobily, ale místní zvukař nakonec problém odstranil a vše mohlo začít. Přesně v 17.00 hod. se zhaslo v sále a do ticha zazněla úvodní znělka školy. Na pódium dorazila moderátorská dvojice, Veronika Kučerová a Artem Avchinikov, žáci 9.A., kteří nás prováděli celým programemn a kterým velice pohotově sekundovala Kateřina Pundová. Deváťáci si pro nás připravili mazurku, taneční vystoupení domorodých dívek z Afriky, tanec z Havaje, thajský box, zastrašující pokřik novozélandských bojovníků, klasický balet naruby, píseň Gaudeámus igitur a závěrečný překrásný valčík “Na rozloučenou”. Poté byli všichni žáci slavnostně vyřazeni a převedeni do galerie absolventů.

Na závěr, kdy již málokdo udržel slzičky v utajení, byl vyhlášen tanec deváťáků s rodiči.