Zprávičky z lyžáku

Příjezd z LVVZ:                cca ve 11,00 hod. Dol. nádraží (odjezd z chaty v 10,00 hod.)

Čtvrtek 28.02.

Předposlední den na lyžáku byl ve znamení závěrečných závodů. Žluté, červené a modré družstvo již v odpoledních hodinách znalo své vítěze ve sjezdovém lyžování. Po těch pár dnech lyžáku všichni zítra odjedou jako zkušení lyžaři, i ti, kteří sem přijeli a zkusili lyže poprvé v životě. Při večerním slavnostním předávání diplomů byli všichni účastníci lyžáku odměněni a mohlo se přejít k večeru plnému zábavy. Na programu večera byly masky, scénky, vtipy a písničky. Nemohla chybět i tak žádaná diskotéka.

Perfektně jsme si užili nejen tento den a večer, ale celý pobyt.

 

 

Středa 27.02.

Středeční výcvik byl ve znamení odlehčení zátěže na naše organizmy. Ještě dopoledne jsme byli lyžovat, ale po obědě následovala odpolední relaxace. I ti, kdo s námi jezdí již několik let, ještě nezažili takový luxus. V nabídce byla sauna, pobyt v solné jeskyni a vrcholem byla pohoda ve vířivce, absolutní balzám na naše unavené svaly. Nesmíme zapomenout na dnešní borůvkové knedlíky, které byly jako od babičky.

O večerní program se nám postarali členové místní horské služby.

Úterý 26.02.

Blankytně modrá obloha zmizela s pondělním dnem a nás čekal druhý den výcviku. Po vydatné snídani jsme se vydali na kopce a trénovali oblouky, až se za námi prášilo. Trénink přinesl své výsledky. U prvního družstva to není žádná novinka, druhé družstvo vypilovalo techniku a dotáhlo se na první. V závěru druhého výcvikového dne  i úplní začátečníci ze třetího družstva řezali obloučky jako profíci.

Úterní večer proběhl ve znamení soutěže “Máš minutu”. Už samotný název napovídá, že na každý krkolomný úkol má soutěžící pouhou minutu. Záleží na jeho šikovnosti a vynalézavosti, zda ten náročný úkol zvládne. Moc jsme se bavili a byl to příjemně strávený společný večer.

Šikulové ze třetího družstva po dvoudenním tréninku

Soutěž: Máš minutu

Pondělí 25.02.

Dnes jsme si užili krásný slunečný den na místních svazích. Večer na nás čekala skvělá večeře, vynikající obalovaná ryba s bramborovou kaší. Jako bonus jsme od majitelů pensionu dostali k “druhé večeři” domácí plněné šátečky. A takhle my si tady žijem!!! Ještě, že nás každý další den čekají lyže, jinak by z nás byly koule.

Večerní zábava také neměla chybu. Zahráli jsme si vědomostní “KVÍZ JUNIOR”, kde jsme mohli zúročit své znalosti ze školy i ze svého života. Soutěžilo se na ostří nože, jelikož každé lyžařské družstvo obhajovalo svoje barvy a čest. Na závěr pondělního večera jsme si i zazpívali, neboť pan učitel Slabý a Amy zahráli několik písní na kytaru.

Neděle 24.02.

Za slunečného počasí jsme v dopoledních hodinách dorazili na Boží Dar, kde jsme se ubytovali v pensionu Arnika a Daniela. Na pokojích jsme se začali zabydlovat a  vybalovat si svoje “saky paky” a v ten moment už přišlo avízo na oběd. Na čerstvém horském vzduchu vždy vyhládne, a to jsme za sebou neměli ještě žádné výkony. K dnešnímu obědu byla sekaná s bramborovou kaší. Až nám během poledního klidu slehne, vyrazíme poprvé na svahy k odpolednímu rozřazení do družstev.

Pro lepší představu naší pohody posíláme rodičům a kamarádům pár dokumentárních snímků.

Nedělní večer

Termín:                                  24. 02. 2019 (neděle) –    01. 03. 2019 (pátek)

 

MístoLVVZ:                           pension Daniela a Arnika, Boží Dar

Vedoucí zájezdu:                   Mgr. Bc. Eva Doušová

Instruktoři:

Mgr. Holečková, Mgr. Bc.Doušová, Mgr. Vacková R., Mgr.Valouchová

Zdravotnice:                            Mgr. Holečková Michaela, Mgr. Pavla Valouchová

Pedagogický dozor:               Bc. Petr Slabý, Bc. Ladislav Jurik

 

Příjezd z LVVZ:                cca ve 11,00 hod. Dol. nádraží (odjezd z chaty v 10,00 hod.)

Bližší informace u Mgr. Bc. Evy Doušové na telefonním čísle 775855595