Den s armádou – POKOS

Středa 30. ledna 2019 měla zcela jiný nádech, či snad “náboj”, neboť na školním hřišti parkovala vojenská technika a po chodbách školy jsme potkávali urostlé vojáky v uniformách. Nebyla to součást žádného vojenského výcviku, ale plánovaný program POKOS = Příprava občanů k obraně státu. Žáci 7. – 9. ročníku během 4 vyučovacích hodin získali základní informace o armádě ČR, vyslechli si vyprávění vojáků ze zahraničních misí a absolvovali přednášky a praktické ukázky z chemické ochrany a zdravotnické přípravy. Sami na vlastní kůži si vyzkoušeli resuscitaci zraněného a měli možnost obléknout kompletní protichemický oblek. Každý, kdo se aktivně zapojil do diskuze či praktických ukázek obdržel odměnu.

Batoh plný dárků si odneslo také 10 žáků, kteří se zúčasnili výtvarné soutěže pro I. stupeň. Námětem výtvarné tvorby byla samozřejmě armáda ČR v akci. Vítězné práce vybírali zaměstnanci Ministerstva obrany a vybrané autory odměnili cenami.

Velkým lákadlem pro všechny žáky I.stupně byla zaparkovaná vojenská vozidla na školním pozemku. O přestávkách zvědavě pokukovali z oken na chodbě a to ještě netušili, že se budou moci podívat i do útrob těchto automobilů.

ĆLÁNEK A VIDEO NA IDNES.CZ

https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/pokos-priprava-obcanu-k-obrane-statu-vojaci-ministerstvo-obrany-branna-vychova.A190130_140722_vary-zpravy_ba

ČLÁNEK A FOTOGRAFIE NA STRÁNKÁCH MINISTERSTVA OBRANY A ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/pokos-se-konal-v-lazenskem-centru-i-v-zavatem-slavkovskem-lese-207444/