Halloween na Dukle??? …ANO

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. V tento den se děti oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradiční koledou. Zřejmě pro svoji atraktivitu,  nápaditost a jedinečnost si i u našich dětí získal tento svátek oblibu. Mnoho dětí v tento den dorazilo do školy v halloweenském kostýmu. Heslo dne: “Čím strašidelnější, tím lepší!”

V mnoha třídách probíhalo tento den počítání netopýrů, pavouků, žáci si lámali hlavy nad zapeklitými úlohami plných lstí a zákeřností, vařily se letkvary plné pravopisných hrubek a hrály se hry s košťaty.  To vše bylo v režii hlavních čarodějnic, kterým vydatně vypomáhali čarodějní učni.

Výzdoba na chodbách byla stylová ….

… abyste nebyli na pochybách, že je Halloween, praští vás do oka nástěnka u hlavního vchodu do školy, kterou v rámci halloweenského projektu vytvořila třída 6.B v hodinách čáromagické (=výtvarné) výchovy.

A když už všem vrchním čarodějkám i jejich učňům vytrávilo,

mohli se vrhnout do kouzelnické kuchyně, kde čarodějky

Zahradnice, Lehulinka, Truhlice, Klimeška, Vranka a Roškotka

připravily obzvláště husté halloweenské menu, které mělo vzpružit

a nabudit všechny strávníky k nočnímu řádění a láteření.

K obědu se podával:

Krvavý letkvar, dračí vejce, slizová kaše, kouzelný nápoj, vařený červík, dýňové bláto a netopýří maso. MŇAM!!!!

To si všichni pochutnali!

A všechnu tu halloweenskou “mňamku” měly na starosti tyto naše krvelačné čarodějky.