“Ovoce, zelenina a mléko do škol”

Ovoce a zelenina do škol je evropský projekt podpory zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny. Naše škola se do tohoto projektu zapojila již v roce 2015. Podpora je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy, ale i doprovodné vzdělávací a informační programy.

Od školního rok 2018/2019 je projekt rozšířen i na žáky druhého stupně základní školy.

V letošním školním roce 2018/2019 jsme nově rozšířili odběr o mléčné výrobky pro všechny žáky školy.

Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny zcela zdarma. Žáci budou dostávat 1 krát týdně čerstvé ovoce a zeleninu bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel, dále balené ovocné a zeleninové šťávy, bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli, sladidel a konzervantů a též neochucená mléka 250 ml a mléčné výrobky.

Cílem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků. K naplnění tohoto cíle přispěje i fakt, že ovoce, zelenina, mléko a neochucené mléčné výrobky dostávají děti zdarma.