OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL

Ovoce a zelenina do škol je evropský projekt podpory zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny. Naše škola se do tohoto projektu zapojila již v roce 2015. Podpora je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy, ale i doprovodné vzdělávací a informační programy. Pro školní rok 2017/2018 je projekt rozšířen i na žáky druhého stupně základní školy.

Projekt se tedy nově vztahuje na žáky prvních až devátých ročníků základních škol.

Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny zcela zdarma. Žáci budou dostávat 1 krát týdně čerstvé ovoce a zeleninu bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel a dále balené ovocné a zeleninové šťávy, bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli, sladidel a konzervantů.

Během školního roku děti ochutnají jablka, hrušky, ředkvičky, banány, mandarinky, pomeranče, broskve, kiwi, nektarinky, blumy, nashi, cherry rajčátka, hroznové víno, pomelo, kaki churma a mnohé jiné.