Výlet „6. B na rybách“

Ve středu 24.05.2025 se 6. B vydala na netradiční válet do Bečova nad Teplou. Tentokrát jsme minuli krásy zámku i hradu, za zády jsme nechali i proslulého sv. Maura a pokračovali jsme dál směrem na Mariánské lázně a asi po 1 km pěšky jsme dorazili do rybářské farmy, kde produkují jesetery a pstruhy. Přivítal nás pan majitel a hned se začal dětem věnovat. V průběhu čtyřhodinového programu se žáci seznámili s rybím životem i s historií chovu ryb. Poté si ve skupinách vyzkoušeli chytání ryb na prut a hospodářskou činnost spojenou s rybí produkcí. V závěrečném testu si zhodnotili své nové poznatky. Vítězové testu se potom vyfotili s velkým jeseterem.

Výlet se všem líbil a někteří si v rybaření objevili svoji novou volnočasovou aktivitu.

Tato aktivita byla hrazena z Dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – Výzva na podporu škol s nadprůměrným zastoupením sociálně znevýhodněných žáků, v rámci Projektu DuklaNPO, Rozhodnutí: MSMT-29610/2022-1, Evidenční číslo projektu: 0035/PODSKOL/2022.

Fotogalerie z návštěvy rybí farmy: