Projekt „Vzbuďme Vary“

Třída 8. A se zapojila spolu s dalšími třemi školami z Karlovarského kraje do projektu „Vzbuďme Vary“. Cílem projektu je přimět mladé lidi ke spolupráci a vytvořit nekonvenční prostor pro obyvatele města. Jedná se o přeměnu výměníku v Tuhnicích, tak aby se tu mohli setkávat lidé s různými zájmy a trávit zde své volné chvíle.

Po úvodním seznámení s prostorem „Výměníku“ následovaly workshopy ve škole. Závěrečného workshopu se zúčastnila i výtvarnice H. Čubová, která zasvětila žáky do tajů koláže. Úkolem našich osmáků bylo potom vytvořit komponované obrazy – koláže, které vystihují zájmy současných mladých lidí.

Tyto koláže se stanou součástí výstavy, která bude mít vernisáž 23.6.2023. Samotní žáci budou mít možnost své práce na této výstavě instalovat.

 

Fotogalerie z projektu „Vzbuďme Vary“: