Paní učitelky budoucích prvňáčků

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2023/2024 se bude konat ve čtvrtek 13. dubna 2023 od 13:00 do 18:00 hod. v hlavní budově školy

 

Představujeme vám paní učitelky budoucích prvňáčků:

Mgr. Ilona Plachá a Mgr. Pavla Vyskočilová

 

„Děti neznají minulost ani budoucnost, ale  –  což nám dospělým se stává zřídka – užívají si přítomnost.“

Jean de La Bruyér

Ale právě přítomnost ovlivňuje budoucnost i našich dětí. Každé dítě je jiné a má právo zažít úspěch. Snažím se v něm rozvíjet to, co už umí a nesrážet mu sebevědomí tím, co mu nejde. K tomu samozřejmě potřebuji pomoc vás, rodičů. Věřím, že společnými silami se nám to bude dařit.

Mgr. Ilona Plachá (1.A)

 

„Pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, celý svůj život prožijete s vědomím, že je neschopná.“

 Albert Einstein

Často se zamýšlím nad tím, co budou dnešní prvňáčci potřebovat za znalosti a dovednosti, až vstoupí za několik let do pracovního života. Školu vnímám jako komplexní vzdělávací a výchovné prostředí. Mým cílem není naučit děti jen číst, psát, počítat a vybavit je encyklopedickými znalostmi, ale také rozvíjet jejich přirozený potenciál, osobnost, komunikaci v týmu nebo více spolupracovat než soutěžit. Považuji za důležité, aby se děti ve škole cítily dobře, získaly důvěru k sobě samému i ke svému okolí. Ráda bych děti inspirovala k touze zajímat se o nové poznatky, jelikož učení nekončí u školních dveří, ale je to celoživotní cesta.

Mgr. Pavla Vyskočilová (1.B)