Vánoční Norimberk

Dne 14.12. 2022 se uskuteční pro žáky II. stupně ZŠ Dukelských hrdinů jednodenní poznávací zájezd na vánoční trhy do Norimberka.

Odjezd: 14.12. 2022 (St) v 8:00 od zastávky Dr. Horákové (naproti podzemním garážím) – směr Varyáda.
Návrat: mezi 17:30-18:00 k zastávce Dr. Horákové
Vánoční trh v Norimberku je jedním z nejstarších a rozhodně nejslavnějších Ježíškových trhů v Německu. V dřevěných stáncích se nacházejí tradiční, často ručně vyráběné vánoční ozdoby a sladké dobroty, jako jsou perníky, sušenky spekulatius, či kakaové speciality. Z občerstvení má cenu ochutnat originální norimberský perník, který je zkrátka nejlepší, nebo norimberské pečené klobásy.

Součástí výletu je i prohlídka hradního komlexu v Norimberku a návštěva kostela Lorenzkirche.

Cena za jídlo nebo pití je na trhu kolem 5 EUR.

Toalety jsou na náměstí zpoplatněné 0,50 EUR.

Děti, které se zúčastní exkurze, budou teple oblečené!

Zákaz konzumace alkoholických nápojů a energy drinků.

Cena 650 Kč.

V ceně je autobusová doprava, parkování autobusu, vstupy, pojištění.

Žáci, kteří nemají občanský průkaz, musí mít platný cestovní pas !!!

Vedoucí zájezdu Mgr. Ladislav Jurík, MBA

Pedagogický dozor: Mgr. Ladislav Jurík, MBA, Mgr. Veronika Babková, Ing. Petra Kudláčová, Mgr. Pavla Valouchová