Předávání knih ukrajinským žákům

Žáci naší školy se ve školním roce 2021/2022 zúčastnili výzvy k ilustrování pohádek spisovatele Petra Březiny. Ten napsal Pohádky pro děti z Ukrajiny. Naše škola dostala k ilustraci pohádku O pekaři Kváskovi, loupežnících a tlustovníku. Žáci od 3. do 7. ročníku se v hodinách výtvarné výchovy pokusili zachytit hlavní dějovou linku a vytvořili řadu krásných ilustrací. Bylo velice obtížné vybrat 30 nejpovedenějších obrázků a odeslat je. Nejhezčí obrázky byly též vystaveny na nástěnce v hlavním vestibulu školy.

 

 

Na začátku tohoto školního roku předali ilustrátoři knihy ukrajinským dětem. Pohádky jsou napsány v českém i ukrajinském jazyce.

Doufáme, že se dětem budou pohádky líbit a pomohou jim lépe zvládnout český jazyk.

 

Fotogalerie z předávání pohádkové knihy:

 

Fotogalerie některých ilustrací z pohádkové knihy:

Výstava obrázků z knihy: