1. září – poprvé ve škole

Ve čtvrtek 1. září 2022 nastal VELKÝ DEN pro všechny prvňáčky, kteří se se svými rodiči a prarodiči dostavili poprvé do školy. Na tento den se naprostá většina těšila. Maminky děti ráno naparádily, vtiskly jim do ruky kornouty s cukrovinkami, květinu pro paní učitelku a směle HURÁ  vstříc novým zážitkům.

V úvodu je přivítala ve třídě paní ředitelka Mgr. Bc. Eva Doušová. Nové prvňáčky přišel do obou tříd pozdravit též náměstek primátorky města pan Josef Kopfstein.

Paní učitelky si pro žáčky připravily seznamovací aktivity, čímž odbouraly ostych a počáteční obavy ze vstupu do neznáma.

Všichni chápeme nástup dítěte do školy jako počátek nové životní fáze – ze světa her vstupuje do světa povinností. Proto přejeme všem prvňáčkům a jejich rodičům, aby tato nová životní etapa byla šťastná, plná poznání a dobrodružství.