Řemeslné workshopy pro deváťáky

Řemeslné workshopy ve firmách ve spolupráci se středními školami

Dne 4.11.2021 se někteří žáci 9. ročníku zúčastnili prvního řemeslného workshopu, který byl organizován za podpory Krajské hospodářské komory ve spolupráci se středními školami a zaměstnavateli Karlovarského kraje.

Jako první obor si naši žáci vybrali „Řezník, uzenář“. Ve spolupráci s Integrovanou střední školou Cheb navštívili žáci podnik Masný krám Krkovička s.r.o. Zajímavou formou mohli nahlédnout do útrob této profese a podrobněji se seznámit s tímto oborem.

Další workshop se uskuteční v oboru „Autotronik“ a „Mechanik – opravář motorových vozidel“ ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Ostrov.

I takovou formou je možné přiblížit a usnadnit některým žákům výběr střední školy.

 

Fotogalerie – ukázka z návštěvy řemeslného workshopu v Chebu