Halloweenská stezka

Zápisky z deníčku Bílé paní

Málokomu se chce ve všední den odpoledne znovu do školy. Ale v pondělí 25. října stály v 17 hodin před školou davy žáků s rodiči. Všichni se již těšili na zážitky, které jim navodí akce s názvem „Halloweenská stezka“. Již samotná výzdoba před školou napovídala, že se dnes bude dít něco zajímavého a naprosto odlišného od běžné školní reality. A co teprve, když jste vešli do budovy, která byla nasvícena pouhými lucerničkami, v jejichž světle se míhaly duchové, pavouci, kočičáci, kostlivci … a po chodbách se proháněla strašidla a ošklivé, ale i milé čarodějnice.

V prostorném atriu školy si mohli žáci zasoutěžit v rozmanitých disciplínách (např. hod na čarodějnický klobouk, hod okem do tlamy obří dýně, lovení duchů atd.), za jejichž úspěšné splnění dostávali „dýňáky“, které mohli směnit ve stáncích.  K mání byly halloweenské muffiny, pavučinou opředené buchty staré tarantule, krvavé prsty a další vybrané pikantnosti. Každý, kdo prokázal šikovnost, zručnost a sportovního ducha v soutěžích, mohl se v klidu odebrat do místního strašidelného sklepení plného strašidel a nástrah. To vše nejlépe v doprovodu rodičů a NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ. Kdo „přežil“ strašidelnou stezku sklepením, mohl pokračovat na I. stupeň, kde na chodbách a v jednotlivých třídách plnil další záludné úkoly zadávané kostlivci a ježibabami.

Doufáme, že „Halloweenská stezka“ splnila Vaše očekávání a že jste se s námi dobře bavili a také se trošičku báli. Pokud se Vám setkání s námi líbilo, rádi Vás přivítáme na další akci v předvánočním čase.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, díky nimž se tato rozsáhlá akce uskutečnila, tj. pedagogům, asistentům pedagogů, vychovatelkám ŠD, kuchařkám, zaměstnancům provozu a žákům 8. a 9. ročníků. Nemohu zapomenout na žáky ostatních ročníků, kteří se svými výtvarnými pracemi podíleli na celkové výzdobě školy, zvláště pak žáky 4.B a jejich úžasné vydlabané dýně.  Velká pochvala náleží též všem žákům i dospělým, kteří dorazili ve stylových kostýmech a pomohli tak dotvořit atmosféru večera.

Fotogalerie z halloweenské stezky