Bazárek na pomoc Žirafě

V pondělí 4. října 2021 se uskutečnil

ŠKOLNÍ BAZÁREK VE PROSPĚCH DENNÍHO CENTRA ŽIRAFA,

které nabízí podporu klientům se speciálními potřebami, tzn. klientům s kombinovaným postižením nebo s poruchou autistického spektra.

O 10.00 hod. nabízeli žáci u pultíků svých tříd hry, stavebnice, puzzle a drobné hračky, které po domluvě se svými rodiči donesli do školy a prodávali za symbolickou cenu. Celý den byl protkán spoluprací všech z I. a II. stupně, kdy se starší žáci stali garanty těm mladším a vzájemně si pomáhali při prodeji zboží. Společně vytvořili nádhernou atmosféru porozumění , lásky a obrovského nasazení pro věc, z čehož vyšel na závěr nikým neočekávaný dar pro Denní centrum Žirafa ve výši 26 000 Kč. Třešničkou na dortu této akce se stala návštěva pedagogů s dětmi z Denního centra Žirafa v čele s paní Kunešovou. Ta jménem centra poděkovala aktérům za skvělý nápad a dokonalou organizaci akce a hlavně za finanční dar, který přispěje k dokončení rekonstrukce centra a rychlejšímu obsazení a využívání nových prostor v Bohaticích.