Halloween

Děti tento anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, mají velice rádi. V tento den se mohou do školy “vyzdobit” podle vlastní fantazie a nikdo je nekrotí. Ba naopak. V hodinách matematiky počítají množství pařátů na poličce, kdo má více kostí ve své sbírce a podobně. Český jazyk je plný záludností a tajemna, v praktických činnostech vaří nápoje nesmrtelnosti a věčného mládí a v hodinách výtvarné výchovy žáci kreslí nejen typické dýně, ale stanou se z nich malíři a zachycují atmosféru tohoto tajemného dne a noci. Po chodbách se pohybují příšerky ze záhrobí, duchové a kostlivci. Z tohoto tématu se nevymaní ani po dobu oběda, kde jim ve stylově vyzdobené jídelně vydávají jídlo naše umělkyně čarodějnice. V tento den je na jídelníčku např. krvavý lektvar, dračí vejce, dýňové bláto, vařený červík, netopýří maso a na závěr se vše zapije kouzelým nápojem. Ve školní družině pokračuje halloweenský program zakončený pravým rejem masek.

Výtvarné práce žáků 6.A a 6.B