Národní muzeum

V úterý 30. dubna 2019 se vypravili někteří žáci sedmých, osmých a devátých ročníků společně s panem učitelem Slabým a paní učitelkou Procházkovou „obhlídnout“, jak je zrekonstruováno Národní muzeum v Praze. Při vstupu do budovy byli všichni ohromeni nádherou vnitřních prostor s nádhernou výzdobou. Společně jsme navštívili Panteon a přilehlé místnosti s mnoha sochami českých velikánů a potom jsme si všichni prohlédli dvě expozice. Ta první byla věnována historii  České a Slovenské republiky – jmenovala se „Česko – Slovensko“ a druhá byla takovou ochutnávkou předmětů ze sbírek Národního muzea a ta se jmenovala „2×100“. Po prohlídce a občerstvení na Václavském náměstí jsme se přesunuli na Petřín. Zde nás bohužel překvapila dlouhá fronta u vstupu na rozhlednu. Nakonec jsme výstup na českou „Eiffelovku“ vzdali a šli se zasmát do Zrcadlového bludiště. V závěru jsme si přeci jenom nenechali ujít pražská panoramata a podívali jsme se na Prahu z Petřínských sadů a zároveň jsme se ujistili, že Petřín je připravený na svůj velký den -1.máj.