Uklidíme svět, Česko i Duklu

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Naše škola se zapojila do úklidových prací již minulý pátek 29. března. První “úklidové  vlaštovky” vylétly s hráběmi a lopatami na jižní svah školního pozemku pod lesem, kde začaly likvidovat hromady a hromady opadaného listí. Žáci devátých, šestých a sedmých ročníků rozjeli velký úklidový maratón, který v týdnu od 1. do 5. dubna nabral takové tempo, že řidiči Lázeňských parků nestačili vyvážet plné kontejnery s listím. Do úklidu se postupně zapojili žáci 3.B, kteří po skončení akce hrdě oznamovali počet naplněných pytlů listím (za 45 min 21 pytlů) a hned se hlásili jako dobrovolníci k dalšímu úklidu. Žáci 5.B hrabali na zahradě tak razantně, až byli z toho celí červení, ale zároveň spokojeni, že udělali obrovský kus práce, která za nimi byla vidět. Pozadu nezůstala ani družina, neboť se také chtěla podílet na zvelebení prostředí, kde v odpoledních hodinách tráví hodně času.

Jestli to takto půjde dál, bude náš pozemek jako ze škatulky.

 

Ještě je tu práce dost, pojďte k nám na pomoc.

Rukavice dostanete, práce hodně zastanete.

Lopaty a hrábě zapřáhneme spolu,

uklidíme Česko, nejvíce však školu.

 

DO ÚKLIDU ŠKOLNÍCH POZEMKŮ SE ZAPOJILI VŠICHNI ŽÁCI, UKLÍZELO SE DOPOLEDNE I V ODPOLEDNÍCH HODINÁCH. VŠICHNI MĚLI RADOST Z DOBŘE ODVEDENÉ PRÁCE A Z HEZKÉHO A ČISTÉHO PROSTŘEDÍ KOLEM ŠKOLY.

DĚKUJEME VŠEM, CO SE NA JARNÍM ÚKLIDU PODÍLELI A DOUFÁME, ŽE SI TOTO HEZKÉ PROSTŘEDÍ UDRŽÍME CO NEJDÉLE.